25
maja
2010
|
02:00
Europe/Warsaw

W plebiscycie czytelników na “Najlepsze pojazdy użytkowe roku 2010” pojazdy i usługi Mercedes-Benz ponownie w czołówce

W przeprowadzonym już po raz 14. plebiscycie czytelników wydawnictwa ETM na „Najlepsze pojazdy użytkowe roku 2010“ i „Najlepsze marki“ pojazdy użytkowe Mercedes-Benz koncernu Daimler AG zdobyły aż siedem zwycięstw. Ponad 7.700 uczestników plebiscytu, czytelników czasopism „Lastauto Omnibus“, „Trans Aktuell“ i „Fernfahrer“, wybierało w bieżącym roku najlepszych spośród 171 kandydatów. Wręczenie nagród odbyło się 18 maja w Pałacu – Rezydencji Ludwigsburg, gdzie największym triumfatorem był  Mercedes-Benz.

Andreas Renschler, członek zarządu Daimler AG odpowiedzialny za działy Daimler Trucks i Daimler Buses podkreśla: „Sześć zwycięstw w kategorii najlepszych pojazdów użytkowych oraz jedno w kategorii  najlepszych marek potwierdziło po raz kolejny rolę lidera Mercedes-Benz w sektorze samochodów ciężarowych, autobusów, transporterów i usług.  Cieszymy się bardzo z tych wyróżnień i dziękujemy czytelnikom wydawnictwa ETM za aktywny udział w plebiscycie.“

Mercedes-Benz Sprinter zajął również w bieżącym roku pierwsze miejsce w segmencie „Samochody dostawcze i ciężarowe do 3,5 t“. Tym samym został po raz czternasty z rzędu zwycięzcą w tej kategorii. We wszystkich dotychczasowych plebiscytach przeprowadzanych przez to renomowane wydawnictwo czasopism specjalistycznych ze Stuttgartu  Sprinter zawsze plasował się w czołówce. Sprinter z silnikiem wysokoprężnym OM 651 spełnia już standardowo wymogi normy Euro 5, a opcjonalnie nawet EEV.

W kategorii „Samochodów ciężarowych do 7,5 t“ zwycięstwo ponownie wywalczył Mercedes-Benz Atego. Do jego szczególnych zalet należą ekonomiczność, niskie zużycie paliwa i wysoka wartość przy odsprzedaży, a także wysoka jakość, łącznie z kokpitem, oraz wyjątkowa niezawodność. Oferta obejmuje pojazdy o masie całkowitej od 6,5 t do 15 t, z możliwością zwiększenia masy do 16 t.

Flagowy samochód ciężarowy marki Mercedes-Benz, Actros, zdobył w roku 2010 podwójne zwycięstwo. W klasie „Samochodów ciężarowych do transportu dalekobieżnego“ pojazd wyróżniony mianem „Truck of the Year 2009“, Actros, ponownie pokonał konkurentów. Został on także wybrany najlepszą wywrotką.

Tytuł zwycięzcy w klasie midibusów trafił w tym roku znów do Tourino Mercedes-Benz. Ten średni autobus turystyczny oferuje nawet 38 miejsc pasażerskich. Stanowi on  odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na zgrabny, łatwy w prowadzeniu autobus turystyczny do przewozu mniejszych grup.   Żaden inny midibus nie dysponuje tak udanym połączeniem silnika umieszczonego w tylnej części pojazdu z osią przednią z niezależnym zawieszeniem oraz tak kompleksowym wyposażeniem zapewniającym najwyższy poziom bezpieczeństwa, obejmującym także elektroniczny system stabilizujący jazdę (ESP).

W kategorii autobusów miejskich znów na pierwszym miejscu uplasował się Citaro Mercedes-Benz. Citaro należy do bestsellerów w historii autobusów linowych. Od czasów rozpoczęcia produkcji seryjnej w roku 1998 z taśm montażowych zjechało ponad 27 000 egzemplarzy tego autobusu, obecnie produkowanego już w drugiej generacji. Jego eksploatacja we wszystkich niemal metropoliach Europy i poza jej granicami przyczyniła się do popularności tego pojazdu na skalę międzynarodową.
Oferta Charterway Mercedes-Benz ponownie została wybrana zwycięzcą w kategorii „wynajem /leasing“. Ten usługodawca w branży pojazdów użytkowych zdobył nagrodę już po raz czwarty z rzędu.


Organizatorami plebiscytu czytelników na „Najlepsze pojazdy użytkowe roku 2010“ były ukazujące się w Stuttgarcie  czasopisma branżowe „Fernfahrer“, „lastauto omnibus“ i „trans aktuell“ wraz z inżynierami firmy Dekra AG.