Warszawa,
22
marca
2019
|
15:03
Europe/Warsaw

Wrocław odświeża flotę na wiosnę i podpisuje umowę na 50 nowych Mercedesów.

W czwartek, 21 marca 2019 roku zarząd MPK Wrocław i przedstawiciele firm EvoBus Polska w obecności prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka podpisali umowę na dostawę 50 nowych, przegubowych autobusów Mercedes-Benz Citaro G.

Autobusy Mercedes-Benz Citaro spełniają najwyższe wymogi dotyczące norm emisji spalin Euro 6, które aktualnie obowiązują na rynku motoryzacyjnym.

Posiadają wiele udogodnień, zarówno dla kierowcy jak i pasażera. Kabina kierowcy jest zabudowana, w pełni klimatyzowana. Kierowca ma do dyspozycj fotel wentylowany i podgrzewany oraz lodówkę.

Nowe niskopodłogowe pojazdy o długości 18 metrów będą wyposażone

w klimatyzację, bardzo bogaty system informacji pasażerskiej z licznymi monitorami wewnątrz pojazdu, kasowniki z funkcją biletomatu i płacenia kartą, a także porty USB do ładowania smartfonów.

Jak podkreślił Artur Konarski–Prezes Zarządu EvoBus Polska: „Model Mercedes-Benz Citaro ze swoim komfortem i bezpieczeństwem z jednej strony i doskonałymi właściwościami użytkowania z drugiej, odpowiada na wymagania zarówno pasażerów jak i operatora pojazdów. Jesteśmy dumni

i szczęśliwi, że możemy spełnić warunki przetargu i dostarczyć autobusy już na jesieni”.

Warto podkreślić, iż w zeszłym roku MPK odebrał 60 sztuk nowych autobusów z gwiazdą.

Uroczystość oficjalnego podpisania umowy odbyła się we Wrocławiu,

w siedzibie partnera serwisowego Mercedes-Benz: Grupy Wróbel.