Warszawa,
27
września
2019
|
16:35
Europe/Warsaw

Wyjątkowe Kobiety, czyli She’s Mercedes

Czy istnieje przepis jak udanie łączyć życie zawodowe i prywatne? Nie ma i dlatego Mercedes-Benz Polska organizuje konkurs, w którym chce nagradzać kobiety, które są aktywne na wielu polach, realizują swoje pasje, harmonijnie łączą życie zawodowe i prywatne, angażują się w projekty prospołeczne. Łączy je ciekawość świata i ludzi, zamiłowanie do przekraczania własnych granic, otwartość na wyzwania i skuteczne łamanie stereotypów dotyczących płci. Tak w skrócie można opisać osiem finalistek konkursu She’s Mercedes, którego wręczenie nagród odbędzie się 4 października w Rudzie Śląskiej.

 

She’s Mercedes – konkurs

Pod szyldem She’s Mercedes marka inspiruje do działania, zachęca do dzielenia się swoimi zainteresowaniami, marzeniami i doświadczeniem, zwraca także uwagę na ważne dla kobiet kwestie.

- W Polsce jest wiele wyjątkowych kobiet, które swoją postawą udowadniają, że warto mierzyć wysoko i konsekwentnie realizować swoje cele. Są spełnione zawodowo, mają czas na swoje zainteresowania i rozwój osobisty, pomagają potrzebującym, promują kulturę i aktywizują innych do działania. Zarażają entuzjazmem, energią i optymizmem. – mówi dr Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektor ds. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych, Mercedes-Benz Polska. - Nagrody She’s Mercedes trafią właśnie do nich – kobiet biznesu, menedżerek, przedsiębiorczyń, innowatorek, artystycznych dusz i społecznic, które chcą i mogą więcej.

Osiem inspirujących kobiet

W konkursie wyróżniane są kobiety, które umiejętnie łączą karierę zawodową z życiem rodzinnym i realizacją pasji. Kandydatki są zgłaszane przez dealerów Mercedes-Benz z całej Polski w czterech kategoriach: BIZNES INDYWIDUALNY, BIZNES KORPORACYJNY, KULTURA I SZTUKA oraz STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). O zwycięstwo w tegorocznej, pierwszej edycji konkursu walczy osiem finalistek wybranych przez Jury spośród wszystkich zgłoszonych.

W kategorii BIZNES INDYWIDUALNY nagradzane są właścicielkii współwłaścicielki działających na rynku przedsiębiorstw. Spośród nominowanych, jury wybrało trzy finalistki.

  1. Irmina Ochenkowska, jest prezeską zarządu Browarów Regionalnych Jakubiak, przedsiębiorstwa prowadzonego z pasją i poszanowaniem dla polskich tradycji piwowarskich. Jest promotorką honorowego krwiodawstwa, prowadzi też wiele prospołecznych działań na rzecz dzieci.
  2. Beata Śniechowska, z wykształcenia doktor inżynier, sześć lat temu postanowiła zrealizować swoją pasję i profesjonalnie zajęła się gastronomią. Jest restauratorką, autorką książek kucharskich, zwyciężczynią drugiej edycji programu MasterChef.
  3. Ilona Termińska, prezeska zarządu toruńskiego klubu żużlowego Get Well Toruń oraz Stowarzyszenia FST Sport Team, które promuje sport wśród dzieci i młodzieży, ze szczególnym naciskiem na tenis ziemny.

BIZNES KORPORACYJNY to kategoria dla kobiet zatrudnionych w firmach na różnych stanowiskach, które swoimi osiągnięciami zawodowymi przyczyniają się do ich rozwoju.

  1. dr Małgorzata Kluska-Nowicka, wicekanclerz i wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Jej misją jest szerzenie idei przedsiębiorczości wśród studentek, promuje świadomy rozwój osobisty oraz aktywnie uprawia kolarstwo.
  2. Beata Żywicka – stylistka w firmie Van Graaf. Moda jest jej pasją, śledzi aktualne trendy, jest orędowniczką dobrego stylu. Regularnie bierze udział w biegach ulicznych, terenowych i survivalowych. Swoją pasją zaraziła już liczne grono kobiet.

Finalistkami w kategorii KULTURA I SZTUKA są:

  1.  Wanda Stypułkowska, prezeska koszalińskiej firmy MPS International. Niezwykle aktywna w środowisku biznesowym, realizuje też szereg inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności. Jedną z nich jest utworzenie w przestrzeni firmy Galerii MPS – wyjątkowego miejsca, w którym regularnie gości sztuka lokalnych i krajowych artystów.
  2. Joanna Reczek-Szwed, trenerka i animatorka kultury, prezeska zarządu Fundacji Sztukmistrze. Jest jedną z inicjatorek Nowego Cyrku w Lublinie, środowiska, które promuje metodę pedagogiki cyrku, jako efektywnej i efektownej formy edukacyjno-terapeutycznej pracyz dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, także z dzielnic o utrudnionym dostępie do kultury. Jest pomysłodawczynią
    i organizatorką wielu wydarzeń artystycznych.

Kategoria STEM przeznaczona jest dla kobiet związanych z nauką, inżynierek, autorek wynalazków i liderek projektów naukowych. Finalistką
w tej kategorii została Paula Kurant, prezeska i dyrektor zarządzająca lubelskiej spółki Evotec, która zajmuje się produkcją innowacyjnych pokrowców ochronnych do robotów przemysłowych. Wraz z zespołem firmy EVOTEC opracowałai zaprojektowała materiał, który do tej pory nie został użyty ani opatentowany przez żadną firmę na świecie. Prywatnie miłośniczka przyrody. Od wielu lat działa jako wolontariuszka na rzecz Domu Dziecka im. Ewy Szelburg Zarembiny w Lublinie.

Jury złożone z najważniejszych managerów Daimlera w Polsce podjęło decyzję o przyznaniu nagrody w jeszcze jednej kategorii: WYJĄTKOWA KOBIETA. W tym przypadku brano pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia społeczne i zawodowe, wpływ kandydatki na otoczenie oraz nietypowe pasje i zainteresowania. Zwyciężczyni tej kategorii zostanie ogłoszona 4 października podczas Gali.

Laureatki w każdej z kategorii zostaną nagrodzone statuetkami oraz warsztatami organizowanymi przez partnera konkursu – EY Academy of Business – wiodącą firmę szkoleniową. Będą mogły wybrać interesujący je temat z zakresu zarządzania firmą, innowacyjności
lub umiejętności menedżerskich.

Ponadto swoją NAGRODĘ SPECJALNĄ dla Kobiety wyróżniającej się w sieci dealerskiej Mercedes-Benz przyzna Mercedes-Benz Financial Services.

Wręczenie nagród konkursu She’s Mercedes, odbędzie się 4 października, podczas otwarcia nowego salonu Inter-Car w Rudzie Śląskiej.