18
listopada
2021
|
14:07
Europe/Warsaw

Wyjątkowy Actros 2563 L z limitowanej serii Edition 2 rozpoczął pracę w firmie SL Express

Podsumowanie

To już drugi pojazd z puli 400 wyprodukowanych przez fabrykę egzemplarzy Edition 2, który wieloletni klient EWT Automotive w Ołtarzewie odebrał w tym roku.

9 listopada w siedzibie EWT Automotive w Ołtarzewie odbyło się uroczyste przekazanie firmie SL Express Actrosa 2563 L Edition 2 – samochodu ciężarowego z przyczepą chłodnią typu tandem. Wszystkie elementy zestawu, na który oprócz samego Actrosa złożyła się również zabudowa marki Schmitz z agregatem Thermo King, zostały pokryte ciemnoszarym, matowym lakierem z dodatkowymi elementami ozdobnymi wykorzystującymi motyw trójramiennej gwiazdy. W połączeniu z czarnymi felgami całość robi imponujące wrażenie i z pewnością wyróżni się nawet na tle pozostałych 400 Actrosów Edition 2 jeżdżących po całej Europie.

SL Express, wieloletni klient EWT Automotive, zajmuje się specjalistycznymi przewozami chłodniczymi dla wymagających klientów, m.in. z branży farmaceutycznej, z wykorzystaniem przede wszystkim pojazdów dostawczych. Jednak niedawno firma rozszerzyła działalność, odbierając na razie kilkanaście samochodów ciężarowych Mercedes-Benz, w tym aż dwa
z limitowanej serii Edition 2 – ciągnik siodłowy oraz obecnie – zestaw
z przyczepą.

 

– Bardzo sobie cenię markę Mercedes-Benz i współpracę z EWT Automotive, dlatego postanowiłem wykorzystać okazję do tego, żeby sprawdzić wszystko, co ma do zaoferowania ten pojazd pod kątem przyszłych kompletacji kolejnych samochodów. Dzięki temu możemy przetestować wszystko
w praktyce – mówi Sławomir Lewczuk, właściciel SL Express. – Chcieliśmy też przetestować potencjał zestawu z przyczepą chłodnią typu tandem, która umożliwia przewóz dwóch różnych ładunków, z zachowaniem norm wynikających z certyfikatu TAPA, czyli bez ingerencji w trakcie transportu.
W przypadku jednej naczepy nie jest to możliwe. Dodatkowo w każdej chłodni mamy możliwość ustawienia dwóch różnych stref kontrolowanej temperatury. Myślę też, że wizerunkowo ten akurat zestaw będzie dla klientów wyróżniającym nas sygnałem i zostanie pozytywnie odebrany.

– Actros Edition 2 został wyposażony w zasadzie we wszystko, co może zaoferować Mercedes-Benz dla pojazdu ciężarowego – mówi Bartłomiej Święcki, doradca handlowy EWT Automotive. – Ma najmocniejszy silnik – czyli 630 KM, a na pokładzie znalazły się wszystkie systemy bezpieczeństwa
i wspomagania jazdy – takie jak Active Brake Assist 5, system jazdy półautonomicznej Active Drive Assist, cyfrowe kamery MirrorCam zamiast lusterek oraz Predictive Powertrain Control, a także Multimedia Cockpit.

Kierowca również powinien być zadowolony z największej kabiny GigaSpace, komfortowego, klimatyzowanego fotela z masażem i pneumatycznego zawieszenia z przodu i z tyłu. Tapicerka została wykonana z naturalnej skóry, a kabinę można oświetlić za pomocą oświetlenia ambiente w wielu kolorach.
 

Nowym zestawem SL Express będzie jeździł doświadczony kierowca firmy – Adam Gawinowski. – Chyba najbardziej cieszę się z tego fotela – nie ma co ukrywać, że w pracy kierowcy to bardzo ważny element i ogromne odciążenie dla kręgosłupa – mówi kierowca, który za kierownicą ciężarówki spędził już ponad 20 lat. Jak podkreśla Sławomir Lewczuk, kwestia wygody dla kierowcy również miała wpływ na wybór Edition 2. – Bardzo dobrze rozumiem potrzeby kierowcy, bo sam kiedyś nim byłem, wiem, co jest ważne i wierzę, że ten Actros to zapewni, a dodatkowo będzie formą docenienia najlepszych kierowców, poza tym zestaw bardzo wyróżnia się estetyką, przyciąga uwagę – i o to też nam chodziło.