06
marca
2015
|
01:00
Europe/Warsaw

Znak Jakości Kid Zone znów dla Mercedesa

Po raz drugi z rzędu, Mercedes-Benz otrzymał Znak Jakości Kid Zone – wyróżnienie  dla produktów wyjątkowo przyjaznych dzieciom. Tym razem tytuł otrzymała Klasa V.

Klasa V jest prawdziwym Mercedesem wśród vanów – jest to najbardziej elegancki i komfortowy pojazd tej klasy oferowany na rynku. Jego cechą charakterystyczną jest jednak nie tylko luksus – Klasa V to prawdziwie rodzinny samochód, który dzięki swojej przestrzeni i bezpieczeństu idealnie nadaje się do przewozu rodziców z dziećmi.

Najwyższa jakość pojazdu potwierdza nagroda przyznana 21 lutego podczas uroczystej Gali w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Klasa V otrzymała Znak Jakości KidZone 2014. To prestiżowe wyróżnienie stanowi wyraz uznania dla produktów, które osiągają wysoką jakość i poziom bezpieczeństwa oraz wprowadzają nowoczesne rozwiązania pro-dziecięce.

„Klasa V jest bogato wyposażona w systemy bezpieczeństwa”. – komentuje odbierający wyróżnienie Aleksander Rzepecki, specjalista ds. komunikacji samochodów dostawczych i ciężarowych Mercedes-Benz Polska – „Asystent Martwego Pola, Asystent Pasa Ruchu, czy system unikania kolizji Collision Prevention Assist minimalizują ryzyko zaistnienia wypadku drogowego. Asystent Bocznego Wiatru, nie występujący w vanach innych marek, przeciwdziała niebezpiecznym podmuchom bocznego wiatru. Natomiast szerokie rozmieszczenie siedzeń pozwala na wygodne mocowanie fotelików dziecięcych – nawet tych nie posiadających systemu ISOFIX”.

Dodatkowo pojazd wyróżnia się przestrzenią, umożliwiającą komfortowy transport dla 6 , 7 lub 8 osób. Przy tym zachowuje kompaktowe wymiary umożliwiające łatwe manewrowanie w mieście, parkowanie na wąskich miejscach postojowych (także z pomocą aktywnego asystenta parkowania), a także wjazd do garaży podziemnych o wysokości 2m.

Kontakt:

Aleksander Rzepecki Tel. +22 / 312 72 23
aleksander.rzepecki@daimler.com